Ayakta Mıyım Bilemiyorum: Sonrası

16 Ağustos 2020Şimdiki Aklım OlsaydıYorum Yok »

Hayat yolculuğuma boşanmış bir kadın olarak devam ediyorum. Boşanmış sözünü yazarken bile dilime o kadar yabancı ki hala kabullenmediğim aşikar.

Her sabah uykudan gözlerimi açtığımda derin bir boşluğa merhaba der gibiyim. Öyle bir boşluk ki sanki tutunacak hiçbir şeyim yok ve ben süratle dibe doğru sürükleniyorum sanki. Bir an irkiliyorum, Allah’ım yardımına çok ihtiyacım var diyerek sığınma duygusu ile güç almak istiyorum ve ha gayret diyerek dönüyorum yatağımın diğer yanına, gözlerim yalnızlığıma şahitlik edercesine bomboş yastığa baka kalıyor. İlk aklıma gelen artık yalnız olduğum. Evet evet bildiğin yalnız. Çevremde evli olan çiftler geliyor aklıma ama ben yalnızım. Kıskanıyorum bir an ve keşke demekten kendimi alamıyorum. Kahrolasın şeytan, yaramın üstüne üstüne basmaktan zevk alıyorsun diyor ve bu düşünceyi ötelemeye çalışıyorum.

Doğrulmak istiyorum ama kalkmıyor yorgun bedenim. Ve düşünüyorum her sabah yaşamıma bir sıfır yenik başlıyorum aslında. İnsan uyandığında güne başlamak için tutar bir dal arar, umut edecek bir sebep arar ya, işte ben bu duygulardan o kadar uzağım ki. Ne bir dalım ne de sarılacak bir umudum var. Zaten ellerimden yuvam kayıp gitmiş.

Allahım her sabah niye aynı döngüyü yaşıyorum? Rabbim güç kuvvet devam etmek için arzu ve istek talep ediyorum diyerek yatağımdan doğruluyorum. Yaparsın, yapmalısın, çıkardığın ders ve mesajlar ile daha olgunlaştın. Bu sen değilsin! Yakışıyor mu acaba bu hal sana? Hadi bakalım toparlanma zamanı diyor diğer güçlü yanım.

Doğruluyor külçe misali bedenim yavaşça. Ayağa kalkıyorum. Hadi bismillah diyorum. Ayakta mıyım gerçekten diyerek zayıf yanım baskın çıkmaya çalışıyor. Allah’ın yardımını yürekten hissederek güçlü yanıma pirim vererek güne ilk adımımı atıyorum. Her sabah bunca duygu hengamesini tekrar tekrar sekmeden hissetmek, bedenime ve ruhuma iyi gelmediğini gayet iyi biliyorum lakin engel olamıyorum. Demek ki ayrılık ve yoldaşını kaybetmek böyle bir şeymiş. Elimde ne kaldı? Onlara odaklanıp bu yoğunlaşmış duyguyu bastırabilme becerisini göstermem gerekiyor. Evet, biliyor ve yaşıyorum ne kadar zor olduğunu ama ‘başarabilirsin’ telkinine sımsıkı sarılmak istiyorum. Evlatlarım. Onlar için buna fazlasıyla değer. En çok da emanet olan bedenime bir sorumluluğum var diye düşünüyorum.

Kulun başına birçok sıkıntı gelir. Rabbim bizi türlü türlü imtihanlar ile huzuruna hazırlıyor. Kaybedenlerden mi yoksa sabır ve metanet ile kazananlardan mı olacağız? Off Allah korusun, kaybedenler kısmı içimi titretti.

Nolur Ya Rab, kazananlardan olalım duası dudaklarımdan dökülüyor. Evet evet hadi bakalım diriliş zamanı! Selam diyerek yola taptaze yepyeni umutlar ile devam edebilme vakti. Siz kıymetli okurlara ışık tutar umuduyla yaşadıklarımı hissettiklerimi yazmak istedim en çok mesajım ise mutlu yuvasında küçük bir sorun ile karşılaşınca boşanacağım sözünü diline pelesenk edinen hanımlara olsun istiyorum. Lütfen bunun ne şakasından ne ayar vermesinden yana olun çünkü yaşaması gerçekten çok zor. Rabbimin koruması  ve selâmet içinde olun.

 

Rumuz: Hislerin tercümanı

Resim kaynak: adventistworld.org

(Visited 34 times, 1 visits today)
Okunma Sayısı : 51

Yorum yapın

Şimdiki Aklım Olsaydı

Ayakta Mıyım Bilemiyorum: Sonrası

Hayat yolculuğuma boşanmış bir kadın olarak devam ediyorum. Boşanmış sözünü yazarken bile dilime o kadar yabancı ki hala kabullenmediğim aşikar. Her sabah uykudan gözlerimi açtığımda derin bir boşluğa merhaba der gibiyim. ...
Devamını Oku

Ne Okusak

Gözlerini Haramdan Sakın – Merve Özcan

Aşk, polisiye, imkânsızlıklar… İnandığı değerlere sadık kalmaya çalışan yakışıklı bir polis ve onun aksine rahat bir hayat tarzına sahip güzel bir kız; Ömer ve Betül… Biri işine, ailesine ve değerlerine sadakatle bağlı, ...
Devamını Oku

Ne İzlesek

Sosyal İkilem (The Social Dilemma)

Sosyal İkilem, 9 Eylül 2020'de Netflix'te yayınlanan bir yarı belgesel (belgesel drama) filmdir. Film, sosyal medyanın popülerleşmesi ve topluma verdiği zararı keşfederken aynı zamanda da sosyal medyanın akıl sağlığına olan ...
Devamını Oku