Parlatıcıyı Bulaşık Makinasında Mı Kullanıyorsunuz?

30 Mart 2020Ev Gurusu, Şule Ersoy1 Yorum »

Temizlenmek adına kirleniyoruz… Bulaşık makinesinde kullandığınız patlatıcının içeriğine hiç göz attınız mı? Bardaklar, tencereler ışıldasın derken pırıl pırıl iç organlara sahibiz artık.

Tertemiz oldu diyerek makineden çıkardığımız tabakları, bardakları en güzel yemeklerle doldurup kimyasal yiyoruz. Peki, ne yapmalı?

Tabaklar, bardaklar çizilsin eskisin mi?

Bunca kimyasal ile  eskiyen biz isek bırakın tabaklar eskisin. Fakat bunun da çözümü var. Bulaşık makinemizin parlatıcı bölmesine beyaz sirke (temizlik sirkesi) koyarak kimyasaldan arınmış, ışıldayan bardaklara sahip olabilirsiniz. İyi de evimizdeki parlatıcıyı çöpe mi atalım? Atmayın elbet, onu da kullanmak lazım, fakat mutfak dışında.

Peki  parlatıcıyı mutfak dışında kullanabileceğimiz alanlar nelerdir? Evyelerde ve musluklarda kullanarak parlatabilirsiniz. Derz aralarını parlatıcı ile silerseniz siyah lekelerden kurtulmanız mümkün.

Duşa kabin temizliğinde parlatıcı kullanmayı daha önce düşünmediğiniz için çok üzüleceksiniz. Su lekelerinden kurtulmanın bu kadar kolay olacağı aklınızın ucundan bile geçmezdi. Dahası var, silikonların çevresinde oluşan siyah lekelere de elveda deyin. Halı ve koltuklarda oluşan her türlü lekeyi parlatıcı ile çıkarmanız mümkün.

Aman dikkat! Renksiz olanları tercih edin. Mavi renkli parlatıcılar açık renklerde iz bırakabilir. Giysilerinizde oluşan inatçı lekelere de hiçbir uygulama yapmadan 2 damla parlatıcı sorunu çözecektir. İnox eşyalarınızı parlatıcı ile silerek yeni gibi parlak görünmelerini sağlayabilirsiniz.

Zarif Hanımlar sizlerin de parlak fikirlerinizi ve yorumlarınızı bekliyoruz.

ŞULE ERSOY

(Visited 19 times, 1 visits today)

Etiketler: , , ,

Okunma Sayısı : 149

Yorum yapın

“Parlatıcıyı Bulaşık Makinasında Mı Kullanıyorsunuz?” için 1 Yorum

  1. Mine Taşkıran dedi ki:

    Çok teşekkürler cnm bu güzel bilgilerin için mutlaka deniyicem ?

Şimdiki Aklım Olsaydı

Ayakta Mıyım Bilemiyorum: Sonrası

Hayat yolculuğuma boşanmış bir kadın olarak devam ediyorum. Boşanmış sözünü yazarken bile dilime o kadar yabancı ki hala kabullenmediğim aşikar. Her sabah uykudan gözlerimi açtığımda derin bir boşluğa merhaba der gibiyim. ...
Devamını Oku

Ne Okusak

Bilinçaltının Gücü – Joseph Murphy

Zihniniz, anbean yaşadıklarınızı işleyip kendinizi gerçekleştirme yolculuğunuzda gideceğiniz yönü belirlemenizi sağlıyor. Hatırladığınız tüm anılar atacağınız adımlara yön verirken, hatırlayamadıklarınız veya unuttuklarınız da bu konuda göz ardı edilemeyecek kadar büyük bir ...
Devamını Oku

Ne İzlesek

Deha (Gifted)

Hayatı başarısızlıklarla dolu olan Frank Adler karakterini canlandıracak olan Chris Evans, Florida kırsalında yeğeni Mary'yi büyütürken, Mary'nin okula başlamasıyla birlikte hemen yetenekli olarak yaftalanması sebebiyle Mary'nin annesi Evelyn ile kızı büyütme konusunda ...
Devamını Oku