Bu Kez Mucizenin Adı Elif Ve Ayla Oldu

03 Kasım 2020Haberler, Tecrübeyle SabitYorum Yok »

Yüce Allah biz kullarına bir kez daha varlığını mucizesini gösterdi.

Bu kez de Elif ve Ayla üzerinden tecelli etti. Muhteşem bir güzellik ve mutluluk iki masum kız çocuğunun yüzündeki. Bizler gün içinde o kadar çok mucizelere şahitlik ediyoruz ki aslında, gaflet içinde oluşumuz tüm mucizeleri perdeliyor.

Yüce Allah’ın bizim adımıza ihsan kıldığı mucizelerimizin ne kadar farkındayız? Huzur ile derin derin aldığımız bir nefesin kıymetini biz değil koah hastalığı olanlar pek iyi bilirler.

Allah c.c. her gün binlerce mucizeleri ile bizleri nasiplendiriyorken bizse nankörce onların ya farkında değiliz, ya da sebepler bulmaya çok meraklıyız.

Rabbimin bizlerin önümüze serdiği onca nimeti görmezden gelme kısmında pek bir mahiriz orası kesin. Tüm dünya Elif’in ve Ayla’nın kurtuluşunu haber yapıp başlıklar atarken, hikmeti ilahi olan mesajları gerçekten çıkarabildik mi?

Oysa bize sunulan güzellikler her an şükür ile ana başlık olmalı kendi gündemimizde. Peki durup sakince bir düşünsek bizim gündemimizde ikram olarak sunulan birçok imkansız görünen güzelliklerin kıymetini kim daha iyi görüp bilir.

Afrika’da Bangladeş’te Myanmar’daki ya da şu an aklıma gelmeyen dünyanın birçok yerinde yokluk içinde olan kardeşlerim daha iyi bilir diye düşünüyorum, ne dersiniz?

Hakikaten çok özel imkanlar dahilinde birer yaşam sürüyoruz. “Elhamdülillah Senden geldi Ya Rab” diyebilmek niçin bu kadar zor oluyor? Bizlere küçücük iyiliği dokunan bir kardeşimize bile teşekkürü unutmuyorsak sonsuz ve sayısız mucizeleri bize sunan Yüceler Yücesi Allah c.c. niçin teşekkür ve şükür etmeyi unutuyoruz?

Şükürlerimizi haber başlığı olan mucizelerden görmeyi bekleyene kadar her an kendi mucizelerimize tanıklık etmeye ne dersiniz?

 

Zarif hanımlar

(Visited 212 times, 1 visits today)

Etiketler: , ,

Okunma Sayısı : 862

Yorum yapın

Şimdiki Aklım Olsaydı

Karıma Yaptığımın Aynısını Kendim Buldum

Kimsenin yaptığı yanına kâr kalmazmış derlerdi. İşte ben bunu bizzat yaşayanlardan biriyim. Bir kez daha anlıyorum ki zulmedenin yanına kalmadığı gibi Allah c.c. insana ne için, neden bunları yaşıyorumun cevabı ...
Devamını Oku

Ne Okusak

Şefik Can Hatıralar – Hayat Nur Artıran

Şefik Can Hatıralar Kitap Açıklaması Kıymetli şahsiyetini bu hayâl âleminde daima gölge bir varlık olarak tanımlayan Şefik Can; miladi takvime göre doksan altı, hicri takvime göre doksan dokuz yaşına kadar aşk ...
Devamını Oku

Ne İzlesek

MyMecra ve Prof. Dr. Sinan Canan

Prof. Dr. Sinan Canan'ın MyMecra Youtube kanalıyla yaptığı programı siz Zarif Hanımlara tavsiye ediyoruz. İyi seyirler https://youtu.be/kEzawTe5ycc
Devamını Oku