Coronayı Bahane Edip Eşine Evini Dar Edenler

06 Ekim 2020Mahrem Hayatım1 Yorum »

Hanımlar, sözümüz size çünkü bunu daha çok biz kadınlar yapıyoruz. Eşlerimize temizlik kısmında evi zaten dar ederken malum virüs vesilesiyle dozajı daha arttıran kadınları duydukça gerçekten üzülüyorum. Eşini ‘dikkat etmedi’ gerekçesiyle eve almayıp anne evine karantinaya gönderenleri mi dersiniz, yatak odasına almayıp ayrı ayrı odalarda yatmalara sebebiyet vermeler mi dersiniz? Ahhh hanımlar ahh. Tüm bunlar evlilik kurumunu yaralıyor, muhabbetinizi azaltıyor. Zaman içinde etkilerini göreceksiniz. Üzgünüm, vakit çok geç olucak.

Zor günlerdeki ayrıştırıcı tutumlarınız hiç ummadığınız bir anda önünüze çok acı bir şekilde gelecek. “Ama cidden dikkat etmiyor. Çocuğunu bizi düşünmüyor.” dediğinizi duyar gibiyim.

Büyüklerin bir sözü var “Önce can sonra canan.” diye. Siz zannediyor musunuz ki kendi bedenini hiçe sayıyor. Bu mümkün mü hanımlar?

Can tatlı ve kıymetli, tabi ki kendince önlemler alıyordur. Yok bizim istediğimiz gibi değil ama.

Biz kadınlardaki kontrol hastalığı hemen devreye giriyor. Bizim temizlik anlayışımız içinde olmadıkları için net bir şekilde onayımızdan geçmiyor.

“Kaç kere yıkadın o elleri sen bir söyle. Kıyafetler ile oturma demedim mi? Dokunma dokunma!” diye çığıran bir ses. Sonrasında niye bu adam ruhsuz? Hiç romantik değil. Bildiğin odun mübarek.

Ahh hanımlar yıkıp geçtiniz ama. Nasıl hissetsin duygularını, nasıl kendi gibi olsun. Bir çocuk gibi sürekli azar.

Tabi ki temizlik, hijyen mühim lakin dozajı belli bir kararda olmazsa evin huzuru ve dengesi kısa sürede bozulmaya mahkum oluyor.

Erkeğin evine, sığınağına, muhabbet yuvasına özlem ve arzuyla gelebilmesinin anahtarı kabul edelim biz kadınlarız. Tüm saydığımız duyguların altında biz kadınların bakışı, yüzündeki gülümsemesinin sevecenliği, sıcacık bir dokunuşu ve naif davranışları yatıyor. Bunları gören, hisseden, inanan erkek yüreğine yazar, eşini ve evine uçan gönlüyle gelir. Bu güzel duyguların mimarı kesinlikle biz kadınlarız. Bu cennet yapıyı nasıl imar ediyorsak, aynı özenlede yıkıp yerle birde edebiliyoruz. Allah Tealâ bize bu gücü vermiştir, hangisini kullanırsak.

Şu sıkıntılı dünyada evimizin huzurunu gözümüz gibi koruyalım, mahrem hayatımızın önemini lütfen ciddiye alalım. Evin diğer bölümlerindeki davranışlarımız yatak odamızı otomatik etkiler. Bu mühim mevzuya lütfen dikkat ve özen gösterelim.

Kimse virüsten ölmez, o sadece vesiledir. Emri hak vaki olmadan kimse ruhunu teslim edemez, bu Rabbimin elinde onun takdirinde. Biz kendi elimizde kendi irademizde olana bakalım rica ediyorum.

Evimizin huzuru, muhabbeti, cennet yuva oluşu biz kadınların elinde. Eşlerinizin gözünüzün içine aşk ile, minnet duygusu ile bakmasını arzu ediyorsanız önce ona huzur ve muhabbet alanı oluşturmanız gerekiyor. Sabır ve emek ilmeklerini göz ardı etmeden göz önüne almak lazım vesselam.

Zarif hanımlar

(Visited 239 times, 1 visits today)
Okunma Sayısı : 2.250

Yorum yapın

“Coronayı Bahane Edip Eşine Evini Dar Edenler” için 1 Yorum

  1. Zeynep dedi ki:

    Ya benim eşim böyle davranıyor sürekli elini kaç defa yıkafığımı kontrol ediyor kendi elleri yara oldu artık yıkamaktan sadece hava almak için açık alana gidiyoruz bazen çocuklara bağırmaktan oraya dokunma buraya ellen diye kendini de beni de yoruyor yani dokundukları da taş toprak ağaç yaprak falan zaten gelir gelmez direk banyoya 3 çocuk birde kendim mutlaka banyo yapıyoruz çocuklar acıkmış ya da uyumuş oluyor ellerini yıkayıp üstünü değiştireyim yeter diyorum yok kabul etmiyor uyandırıp banyoya sokuyorum. Artık dışarı çıkasım bile gelmiyor kimse de gelmediği halde sürekli temizlik yapıyorum eşim rahatsız oluyor diye. İlk zamanlar yatağı da ayırdı süreç uzayınca kendi dayanamadı mümkün olduğunca az temasla yaklaşıyor önce iyice bi dezenfekte ediyor tabi ay sinir oluyorum ya bi bitseydi herkes mi böyle bilmiyorum biz çok etkilendik yani ben çok bunaldım

Şimdiki Aklım Olsaydı

Karıma Yaptığımın Aynısını Kendim Buldum

Kimsenin yaptığı yanına kâr kalmazmış derlerdi. İşte ben bunu bizzat yaşayanlardan biriyim. Bir kez daha anlıyorum ki zulmedenin yanına kalmadığı gibi Allah c.c. insana ne için, neden bunları yaşıyorumun cevabı ...
Devamını Oku

Ne Okusak

Şefik Can Hatıralar – Hayat Nur Artıran

Şefik Can Hatıralar Kitap Açıklaması Kıymetli şahsiyetini bu hayâl âleminde daima gölge bir varlık olarak tanımlayan Şefik Can; miladi takvime göre doksan altı, hicri takvime göre doksan dokuz yaşına kadar aşk ...
Devamını Oku

Ne İzlesek

MyMecra ve Prof. Dr. Sinan Canan

Prof. Dr. Sinan Canan'ın MyMecra Youtube kanalıyla yaptığı programı siz Zarif Hanımlara tavsiye ediyoruz. İyi seyirler https://youtu.be/kEzawTe5ycc
Devamını Oku