Yalnızlığıma Yoldaş Pişmanlık: Öncesi 3

29 Haziran 2020Haberler, Şimdiki Aklım Olsaydı2 Yorum »

Boşanmış olmanın verdiği hazin duygunun bu kadar acı vereceğini tahmin edemiyordum. Öyle hırs doluydum ki o günlerde, bir sürat aldığım bu kararın beni huzura eriştireceğini ‘öyle yapılmaz, böyle yapılır’ inadının bana iyi geleceğini ve benim yoldaşım olacağını zannederdim. Oysa bu inadın beni aynı süratle yalnız bırakacağını hiç akıl etmemiştim. Meğer saman alevi hızında, kömür ateşi kıvamında kor oluyormuş insanın kalbinde. Acaba bu kararı hür iradem ile almadığım için mi bu kadar kısa sürede pişmanlık duyuyorum? “Bu adamı boşamazsan seni evlatlıktan silerim!” diyen annem yüzünden mi bu üzgünlüğüm acaba? Yoksa tüm kızgınlığım ve kırgınlığım kendime mi?

Hayır hayır! Bütün suçlu annem! Beni boşattı, gayet huzurlu. Dediğini yaptı ya, helal olsun! Nasıl bir hırsmış Allah’ım, anlaşılır gibi değil. Gerçekten yüzünü görmek istemiyorum bu aralar. Baktığım vakit duygusal baskının resmini görüyorum, içim sızım sızım sızlıyor. Farkındayım o da beni görmek istemiyor, yüzüme baktığında vicdan yükünün dayanılmaz acısını kalbinin derinliklerinde görebiliyorum. Ama ona karşı kızgınlık duygumu hala atamıyorum.

Onu suçlamak bir kaçış sanırım. Konuşmaya cesaretim yok, annem ile konuşsam o da beni suçlayarak kendini bu yükten kurtarmanın kaçış planını yapacağından adım gibi eminim. O kaçtı, ben kaçtım. Noldu? Olan nur topu gibi yavruma oldu. Sığınağım dediğim yuvama oldu.

Anlamsız teselliler, farklılıklar, unutmak ve yavruma unutturmak için yaptığım saçmalıklar… Neydi bu duygunun adı Allah’ım? Aptallık mı? Hayır, az kalır. Akıl tutulması ve nefsin ipine sımsıkı sarılmak, galiba doğru olan buydu. Günler geçiyor, yüzleşme bitmek bilmiyor. Çevir çevir sayfaları, son satır yuvam yıkıldı duygusuyla başa çıkamayan yine ben.

Zaman su gibi akıyor diyenlere haykırasım var. Her geçen dakikanın suçluluk duygusu ile geçtiğini hissetseydin yine bu anlamsız sözler dilinden dökülür müydü? Bu kadar kaçış yeter diyerek gerçek suçlununun sınırlarını oluşturmaktan aciz olan ben ile nihayet yüzleşiyorum. Ne annemi ne başkasını suçlamanın kifayetsiz olduğunu artık çok iyi anlıyorum. Acı şekilde yüzleşmeye devam ediyorum. Kendi sorumluluk alanımı ellerimle birilerine çizmesi için verdim. Yuvamızın kontrolünü seve seve üçüncü şahıslara verdim. Dilimden seviyorum sözleri dökülürken hırsımın ve inadımın dilimi lal etmesine müsade ettim. Kör oldum, sağır oldum.

Bu hikayemi siz kıymetli hanımlara örnek olsun diye yazıyorum. Lütfen boşanma sürecindeyseniz sizi bekleyen amansız duygular ile bir mücadele olacağını unutmayın ve kararınızı yeniden gözden geçirin derim. Selametle.

 

Rumuz: Hislerin tercümanı

 

Resim kaynak: therecoveryvillage.com

(Visited 494 times, 1 visits today)

Etiketler: , , , ,

Okunma Sayısı : 59.390

Yorum yapın

“Yalnızlığıma Yoldaş Pişmanlık: Öncesi 3” için 2 Yorum

  1. Evlat dedi ki:

    Boşanmış ebevyn çocuğuyum. Hamdolsun Allaha benim kaderimde böyle anne – baba durumu varmış. Lakin buradan sizin vesilenizle yazmak istiyorum. Anne baba sevgisi içimde tamamlanmıyor. Evlat gibi hissedemiyorum. Elhamdülillah Rabbim kendi yuvamı nasip etti bana. Şükrediyorum. Lakin boşanan anne babalar da yaşadıkları durumdan psikolojileri bozulunca sağlıklı anne baba da olamıyor bu bir gerçek. Sağlıklı anne baba ve insan olarak kalabilmek için boşanma da Allaha karşı sunabilecek haklı nedenlerin olması gerekir diye düşünüyorum. Boşanma nefsani olunca alınan vebal insanı insanlıktann çıkarır Allahümme mahfazna Selam ve dua ile

Şimdiki Aklım Olsaydı

Karıma Yaptığımın Aynısını Kendim Buldum

Kimsenin yaptığı yanına kâr kalmazmış derlerdi. İşte ben bunu bizzat yaşayanlardan biriyim. Bir kez daha anlıyorum ki zulmedenin yanına kalmadığı gibi Allah c.c. insana ne için, neden bunları yaşıyorumun cevabı ...
Devamını Oku

Ne Okusak

Şefik Can Hatıralar – Hayat Nur Artıran

Şefik Can Hatıralar Kitap Açıklaması Kıymetli şahsiyetini bu hayâl âleminde daima gölge bir varlık olarak tanımlayan Şefik Can; miladi takvime göre doksan altı, hicri takvime göre doksan dokuz yaşına kadar aşk ...
Devamını Oku

Ne İzlesek

MyMecra ve Prof. Dr. Sinan Canan

Prof. Dr. Sinan Canan'ın MyMecra Youtube kanalıyla yaptığı programı siz Zarif Hanımlara tavsiye ediyoruz. İyi seyirler https://youtu.be/kEzawTe5ycc
Devamını Oku