Yüzünüze Renkli Gülümseme Gelsin

Kıymetli genç  hanımlar ve genç gönüllü hanımlar;
Yüzünüze gülümseme  ve kıyafetinize renk  gelsin ister misiniz?
Haydi o zaman siyah  renkli şallarınızı bir süreliğine dolaplarınızın en dip köşelerine katlayıp yerleştirmeye.
Yaşamın içinde zaten siyah ve içimizi karartan bir çok zorluklar ile  mücadele içinde değil miyiz?
Gelin renklerin içimize ferahlığı getiren iksirinden istifade edelim.
Kıyafetlerinizi seçerken , biraz daha kafa yorarak düşündüğünüzde yüzünüze gülümse konduracak renklere yöneldiğinizi inanın fark edeceksiniz.
Siyahın aslında  içinizi kararttığını kısa sürede hissedeceksiniz.
Lütfen siyahın asaleti gibi kalıplaşmış nükteli sözleri bir süre unutalım.
Renklerin ahenkli uyumunu keşfedelim. Gönlümüze baharı getiren renklerin cümbüşüne fırsat vermeye ne dersiniz?

5 yorum
04.12.17


Yorumlar (5 Yorum)

 • Hüzün gecesi

  Bu yazının dışarda dış kiyafet olarak koyu renkleri tercih ettiği için ev içi kıyafetlerde de ister istemez koyu renklere yönelen hanımları, beylerine karşı süslenmelerine vesile olmak için yazıldığını zannediyorum? Zira genç hanım olup dışarda koyu renk tercih eden istisnai hanımlar var, dışarısı gökkuşağı gibi rengàrenk…

 • bilal saray

  SELAM ALEYKUM, ben bir erkek olarak fazla renge karşıyım açıkcası. Çünkü bi erkek olarak zaten yeterince zorlanıyoruz. Müslüman hanımların eşarp ,şal yada diğer dış tesettür unsurlarında dikkat çekmeyen renkler kullanılması takvaya daha uygun. Rabbimiz ve Allah Rasulü aleyhisselam renk yasağı koymadı belki ama kadın renk konusunda dikkat etmeli.

 • Parlak veya ilgi çekici olmadığı sürece sade renkler kullanarak giyinilebilir diye düşünüyorum . Dışarıda siyah giyilmesi bence daha çok ilgi çekiyor ve islam tesettürünü tek bir renge hapsedilmesi oluyor .
  Peygamberimizin dönemini anlatan dini filmlere bile baktığınızda siyah giyinen bir müslüman kadın profili yok renkli ve pastel tonlar tercih edilmiş.
  Müslaman hanım dikkat çekici olmayan ama renkli, temiz , örnek teşkil edecek kıyafetler giyinmeli.
  Yazınız çok faydalı olmuş islam tesettürünü siyaha hapsetmemek lazım …

 • Aslında bu konu çok üzerinde düşündüğüm bir konu sal yada esarplarimi genelde renkli alıyorum en çok kullandıgim renkler ise pudra ve mor tonları yeşili de çok severim kıyafetlerimde fakat bazen tesettür konusunda acaba diyorum acaba tesettüre uygun oluyor mu acaba sadece siyah eşarp mi kullansam diyorum .

  • Benim acizane düşüncem şu ” İnsan bu güzellikleri renkleri eşine göstermeli. Lakin dışarıda siyah ve çekici olmayan kıyafet ve eşarp tercih etmeli”

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?